Kime ayıp neye ayıp

 

Bugün Cevahir Alışveriş Merkezi’nde dolaşırken iki adamın arasında geçen konuşmada abi ayıp olmasından sonra diğer adamın burnunu karıştırarak, kime ayıp neye ayıp demesi en memnun olduğum anlar arasında top 10’a girmiştir. Taşınma mevsimi olan yazın haliyle ben de taşınıyor ve koçtaşşaklarından sikealara tepenin başı mobilyalardan ordan buraya gidiyorum ama hiçbir şey almıyorum, almadığım gibi de bir tane satış görevlisini kitliyorum soruyorum da soruyorum soruları, mesaisi boşa gitmesin ipnenin diye.

Neyse ayıp olmasındaydık, kime ayıp neye ayıp dedikten sonra abimizi bir an düşündüm ve yeni bir aydınlanma daha yaşadım. Aydınlanmak için himelayalara giden arkadaşlarıma buradan selam ederim ama orada da bir bok bulamadınız, ben burada burnunun bokuyla oynayan adamın sözünde bir şeyler aranıyorum ve hayatım pek şahenk. Peki aranma neydi, onu henüz bilmesem de memleket istediğimiz yolda umursamaz ve siklemez halde gitmekte hatta vitesini bile arttırmış durumda, çok memnunuz bu durumdan.

Gezi Parkı Olayları

Gezi parkı olayları için çok protest duruşumuz olduğundan dolayı çoğu şarkı bekleyen insanların bizden bir şey dinleyememiş olması ne kadar kendilerini üzdüyse de, üzülmeyin. En azından bizi dinliyorsunuz, bu bile teselliniz olabilir.

Gezi parkı olayları hakkında 2 satır bir şey karaladıktan sonra ana konuya gelemedim. Cevahir Alışveriş Merkezi de kokulu mum kokuları mis gibi yükselirken, geçenlerde bir yüksek lisans görüşmesinde başıma gelen dandik bir olayı anlatayım bari. Ben oturmuş ne kadar şahane bir grup olduğumuzdan bahsediyordum ve isimsizlik güzel şeydir diyordum, zira bizim de grup üyelerinin isimleri yok, sadece üyeler var diyordum. Bunu dedikten sonra karşımdaki kız ne siz …’mısınız dedi, malum bir hip grubun adını sarf etti ve ben de tabi hayır biz onlardan daha iyiyiz dedim ve bir yandan da düşündüm, ulan bizim grupla özdeşleştirdiği gruba bak dedim.

Hayat bazen çok acımasız bazen de çok tatlı adeta %50 indirimlerin yalan olduğunu bile bile girdiğiniz dükkanlar gibi acımasız ve tatlı ve mum kokulu. Alışveriş merkezinin etkisi çok büyük bu yazımda, her yerden bir şey fışkırıyor amına koyayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir