Milattan önce beş yüzlerde

banana_budhaMerhaba  bizi dinleyen fanımız. Star Wars filminden beri bir sik yazmadığımızı gördüm. Şimdi de görev olarak bir şeyler saçmayalamaya geldim. Bu yazımda Milattan önce beş yüzlerde neler olmuş onlara değineceğim. Bu dönemde şişko bir çocuk orta asyada dünyaya gelmiş adı Buda. Hayda şimdi Buda’cılığa mı başladı bunlar diyebilirsiniz. Katılıyorum. Korkmayın böyle bir sike başlamadık. Tarih böyle amk değiştirek mi? İYİ TAMAM SİZ İSTEDİNİZ. TARİHİ DEĞİŞTİRİYORUZ.

M.Ö. 565 yılında Kadir adında bir çocuk dünyaya geldi. Kadir bildiğin sıska, uyumayı çok seven, kalktığı zaman da dolabın kapısını açıp kapatan bir adamdı. Milattan önce 565 yılında buzdolabı nereden çıktı yahu diye sorgulamayın. Biz tarihi yeniden yazıyoruz. Neyse bu Kadir hayatı boyunca dikiş tutturamadı. Hayatı odasıyla dolap arasındaki mesafede, lan dolapta acaba ne vardır gibi sorgulamaları yapmasının hazin olması kadar hazindi. Sonra Kadir M.Ö. 566. yılında  Usta Hüsamettin ile tanıştı. Şimdi arkadaşlar Kadir bir bebek, ulan nasıl dolaba yürüyor, ne bileyim efendim nasıl bir insanla iletişim kuracak aşamaya geldi diye sorguluyor olabilirsiniz. Sorgulamayın. Çünkü tarihi yeniden yazıyoruz. Buzdolabının varlığını kabul ettiniz e, o zaman tüm hikayeyi okuyacaksınız. Usta Hüsamettin torna tasfiye konusunda uzman. Adamın hayatı araba altına yatmaktan, makinelerin dişlileriyle uğraşmaktan dümdüz hale gelmiş. Adama abi Cuma ne zaman bitecek dense yarın diye cevap verecek konumda. Neyse, Kadir ile Hüsamettin’in yolları Kadir’in babası Recai’nin arabayı Hüsoya emanet etmesiyle başlar. Arabanın içerisinde tabi Kadir’i de unutmuştur. Kadir Hüsamettin’in makine yağlı suratını görünce ağlamaya başlar. Hüsamettin der ki ” Ana len eniğe bak, len senin baban senden kurtulmaya mı çalışıyor, öfff bok çuvalı gibi de kokmuş bu” der ve Kadir’i bırakır. Kadir’de der ki ” Küçüksek küçük mü sıçaydık” der ve ikisi de gülmeye başlarlar.  İşte Kadir’in oto çıraklığı burada başlar. Bu zaman arasında M.Ö. 567’de Hıdır dünyaya gelecektir. Hıdır’ın felsefesi ilerleyen günlerde sana ne kötülük yapılıyorsa sen mislisiyle karşılık ver şeklinde olacaktır ve işte Kadir ile Hıdır’ın amansız savaşına sebep verecek felsefeye ramak kalmıştır.

Arkadaşlar hikayenin devamını ilerleyen zamanlarda bu boktan bloğumuzda takip edebilirsiniz. Alternatif tarih’in gerçek tarihle orantısı aşağı şekildedir. Hikayeye tarihin akışına göre. Rum bitirim Kristofyan, ünlü doktor Dr.OZ, Kristofyanın yancısı Ebabil ve yine bunların en ortasında Misketçi Hagop hikayeye katılacaktır.

 

  1. Buda (Siddharta Gautama) dünyaya gelir.
  2. Taoizm’in kurucusu Çinli filozof Lao-tze dünyaya gelir.
  3. Konfüçyüs (Kung Fu-tze) dünyaya gelir.
  4. Konfüçyüs’ün, ‘sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma’ felsefesi Çin’de yayılır.
  5. Ünlü Yunan filozofu Sokrat (Socrates) ve ünlü hekim Hipokrat (Hippocrates) doğdu.
  6. Sokrat’ın öğrencisi filozof Eflâtun (Plâton) doğdu.
  7. Yunan Filozofu Democritus ‘maddenin en küçük parçası atomdur’ diyerek ilk atom teorisini geliştirdi.Sevgiler saygılar
    Member 1

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir